Chystá se první film natáčený ve vesmíru. Prvním hercem ve vesmíru bude Tom Cruise!

Fanoušci vesmírných sci-fi si konečně přijdou na své. Chystá se historicky úplně první film, který bude skutečně natáčen ve vesmíru. Všechny filmy s vesmírnou tématikou byly doposud natáčeny v ateliérech za pomocí filmových triků. Snížení cen letů do vesmíru společností SpaceX však umožnilo realizaci nového ambiciózního projektu.

Natáčet by se mělo začít během příštího roku. Režisérské role se ujme Doug Liman, který má na svém kontě známé filmy jako je Jumper nebo Mr. & Mrs. Smith. Hlavní roli dostal Tom Cruise známý zejména z filmu Top Gun.

A právě film Top Gun inspiroval NASA k realizaci celého projektu. Top Gunu se totiž povedlo zpopularizovat letectvo USA natolik, že se do něj hlásilo mnohem více lidí a mnoho dětí toužilo být součástí armády. NASA si tak slibuje, že nový film by mohl zpopularizovat dobývání a zkoumání vesmíru natolik, že se objeví řada lidí jako je Elon Musk, kteří do vesmírných technologií investují obrovské sumy. Případně by mohl film inspirovat mnoho dalších lidí k vědecké kariéře v oblasti studia vesmíru.

NASA tak povolila natáčení filmu na mezinárodní vesmírné stanici. Na ni se dopraví vesmírnou lodí Crew Dragon (jejíž první start s lidskou posádkou jsme nedávno sledovali společně na Science Reveal) společnosti SpaceX. Kromě Limana a Cruise bude na palubě lodi pilot Michael Lopez-Alegria a spekuluje se o tom, že by se na ISS vypravila také herečka jejíž jméno zatím není známo.

Natáčet se má začít během příštího roku a premiéra filmu je naplánovaná na rok 2022. Otázkou je jak s termínem zahýbe současná pandemie. Tom Cruise má totiž kvůli ní pozastavené natáčení dalších dvou filmů Top Gun: Maverick a Mission: Impossible 7.

Další čtení

Tom Cruise natočí první reálné filmové záběry ve vesmíru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *