Kdo jsme?

Dnes je nás jíž skupina nadšenců do vědy, přírody a techniky, kteří chtějí šířit osvětu mezi širokou veřejnost a podílet se na vzdělávání společnosti a rozšiřování obzorů všem věkovým skupinám.

Máš i ty zájem se podílet na tvorbě vědecko-popularizačního nebo vzdělávacího obsahu? Ozvi se nám na info@sciencereveal.cz a věřím, že se domluvíme na konkrétní formě spolupráce. Nebráníme se ani spolupráci s již existujícími vzdělávacími a vědecko-popularizačními projekty.

Zakladatel projektu

Za celým projektem stojí vystudovaný fyziolog a imunolog Pavel Daněk, který se velkou část života pohyboval ve vědeckém prostředí. Od roku 2020 působí jako pedagog na soukromé základní škole a gymnáziu, kde hledá nové metody výuky a nové přístupy ke vzdělávání. V letech 2015 až 2023 také působil ve vědeckém zábavním parku VIDA! science centrum v Brně.

V projektu Science Reveal se věnuje psaní článků v sekcích Věda a příroda a Experimenty, které se publikují také na sociální sítě. Realizuje Science Show, Workshopy a Aktivity na stánku v rámci projektu Věda Živě. Potkat se s ním můžete také na online streamech na Twitchi nebo ve videích na YouTube.


Pavel Daněk

Další členové týmu

Lenka M. Kremličková

Lenka M. Kremličková

Nadšená milovnice přírody, malířka a amatérská ornitoložka. Zajímá ji prakticky všechno kromě bulváru. Maluje, kreslí, fotí, vaří, peče, plete, sbírá autogramy, stará se o dva papoušky kakariki, dvě andulky, čtyři zebřičky, dále o parapet plný kaktusů, jiných sukulentů a orchidejí... a taky o sebe. Ráda píše hlavně o ptactvu, ale i o umění, psychologii a lidském zdraví obecně.

Tomáš Heller

Tomáš Heller

Inženýrský student na ČVUT v Praze, milovník materiálové vědy, aktivní popularizátor vědy, amatérský genealog a aspirující polyglot. V článcích se věnuje hlavně materiálům s občasnými odbočkami k jiným oblastem fyziky, matematice, textům k zamyšlení, či knižním recenzím.

Přidej se k nám

Pokus by ses i ty rád/a přidal/a do našeho týmu, jsi vítán/a. Stačí se ozvat na mail info@sciencereveal.cz nebo nám napsat přes sociální sítě a domluvíme se.

Většina členů se podílí zejména na psaní článků na webu, ale pokud by tě zajímala i performerská část jako jsou show na různých akcích nebo workshopy a realizace pokusů na stánku různých událostí, tak je možné se realizovat i zde.