Vědecká výzva - online kvíz

Vědecká výzva je soutěž, která probíhá živě na platformě Twitch pravidelně každé pondělí večer. Začíná se kolem 20. hodiny (vždy po skončení pořadu Týden ve vědě kanálu Vědátora). 

Průběh kvízu

Kvíz se skládá ze 3 základních a 1 bonusového kola.

V každém kole hráči vybírají 1 správnou odpověď ze 4 nabízených v časově omezeném limitu. Při bodování hraje roli rychlost a správnost. Body se mohou přičítat (za správnou odpověď), ale také odečítat (za špatnou odpověď).

V prvním kole jsou diváci stručně seznámeni se zajímavostmi a novinkami, o kterých se psalo v uplynulých dnech na Science Reveal (web, sociální sítě). Těchto témat se bude týkat první série 5 otázek.

V druhém kole hráče čeká po rychlé rekapitulaci novinek z Týdne ve vědě série 5 otázek na události z uplynulého týdne.

Třetí kolo je vždy orientováno tematicky a předchází mu krátké povídání na konkrétní téma (v každém díle se téma mění). Během tohoto povídání zazní odpovědi na všechny otázky ve 3. kole.

Poté je vyhodnoceno bodové pořadí a hráčům jsou uděleny body dle jejich celkového pořadí.

Bonusové kolo

Během celého kvízu mohou hráči, ale i diváci podporovat projekt Science Reveal dobrovolnými dary a předplatnými na Twitchi. Pokud je celkem během hry darováno alespoň $10 nebo 10 předplatných, tak se aktivuje třetí bonusové kolo. V něm jsou náhodně vybrané otázky témat, o kterých jsme psali, ale mohou se tam vyskytovat i otázky, kterým jsme se vůbec nevěnovali. Bonusové kolo má pouze 5 otázek, po kterých se ihned určuje pořadí. V tomto kole mohou soutěžící získat bonusové body do celkového ročního pořadí.

Aktuální pořadí

Pořadí bylo naposledy aktualizováno: 1. 4. 2024

  1. místo: stanislavbandur (17 bodů)
  2. místo: vyhranenakulicka (10 bodů)
  3. místo: vnd6 (7 bodů)
  4. místo: serveruscz (7 body)
  5. místo: karelnovak606 (5 bodů)
  6. místo: ANNA (2 body)
  7. místo: uwaga_boreczek (1 bod)
  8. místo: Jokerrr83 (1 bod)

Bodování

Po vyhodnocení základních tří kol nebo bonusovém kole je vyhodnoceno celkové pořadí, které udělí body jednotlivým soutěžícím na základě bodování v tabulce níže. Body se po každé vědecké výzvě přičtou k průběžnému pořadí.

Bodování po skončení základních tří kol:
1. místo: 10 bodů
2. místo: 7 bodů
3. místo: 5 bodů
4. místo: 2 body
5. místo: 1 bod

Bodování bonusového kola:
1. místo: 5 bodů
2. místo: 3 body
3. místo: 1 bod

Další informace

Informace o času konání soutěže jsou pouze orientační. Vyhrazujeme si právo na změnu programu, harmonogramu i pravidel kvízů v jejich průběhu. Aktuální pravidla najdete vždy na této stránce.