čEMU SE VĚNUJEME?

Science Reveal je virtuální science centrum, které se snaží přiblížit fungování přírody a vědecký výzkum široké veřejnosti. Současně se zaměřuje na rozvoj a navrhování nových metod ve vzdělávání nejen na školách, ale i ve volnočasových aktivitách. Mimo to se s námi můžete setkat i fyzicky při různých událostech. Viz níže.

Popularizační články

V sekci Věda a příroda najdete téměř každý den nový článek, který vám přiblíží zajímavost z přírody kolem nás nebo novinku z vědeckého prostředí. Články píšeme vždy tak, aby jim rozuměl i člověk, který se s daným problémem nikdy nesetkal. Všechny články pak sdílíme také na sociálních sítích Facebook a Instagram.

Experimenty

Něco nového se člověk naučí vždy nejlépe tak, že si daný jev sám prožije nebo na něj přijde. K tomu slouží naše sekce Experimenty, kde najdete nejeden pokus, který si můžete vyzkoušet sami nebo s dětmi přímo doma. Tato sekce také slouží jako inspirace pro učitele přírodních věd. Pokusy mohou snadno aplikovat do svým vlastních hodin a dětem více přiblížit nejen princip vědecké metody, ale i samotná přírodní jev.

Věda živě

Mimo virtuální prostředí vyrážíme také do terénu za Vámi. Pořádáme vědecké představení plné zábavných pokusů, workshopy pro děti různého věku i učitele nebo provozujeme stánek, na kterém si mohou návštěvníci akcí vyzkoušet pokusy na vlastní kůži a pobavit se s námi nad detaily. Mimo to se mohou také vyfotit s hořícíma rukama, bublajícíma baňkami plných mlhy nebo dalšími science zajímavostmi.

Vzdělávání a proměňování školství

V našem science centru působí také pedagogové, kteří vyvíjejí nové metody výuky přírodních věd na základních a středních školách. Společnými silami připravujeme novou badatelskou digitální učebnici Science Book, která bude v souladu s novým Vysvědčením JINAK a RVP. Kromě znalostních faktů se soustředí také na schopnost žáků a studentů získávat nové informace z experimentů nebo různých zdrojů, jejich následnou prezentaci a samozřejmě aplikaci do běžného života. Chcete rozvoj nové učebnice podpořit? Staňte se našimi patrony. Děkujeme. 

videa

Čas od času natočíme také video, které představuje zajímavost z přírody nebo popisuje konkrétní jev. Aktuálně připravujeme sérii videí věnovanou fungování imunitního systému člověka. Ale již nyní se na našem YouTube kanále můžete podívat na starší videa s experimenty, zajímavostmi nebo záznamy streamů.

Živě se můžete s námi potkat také na nepravidelných streamech na platformě Twitch. Tak se nezapomeňte přihlásit k odběru, aby vám příští stream neunikl.

Každé první pondělí v měsíci se můžete na Twitchi těšit také na kvízovou hru Vědecká výzva, na které si můžete nejen ověřit svůj přehled v novinkách ve vědě, ale také rozšířit své znalosti a povědomí o dalších zajímavostech z vědy, přírody, medicíny a dalších oborů.

Science Shop

Abychom zajistili vyšší finanční podporu pro rozvoj science centra otevřeme v nejbližší době také obchod s vědeckým zaměřením. Najdete v něm zajímavé přívěsky, náramky, či jiné drobnosti s vědeckou tematikou. Postupně budou přibývat i vzdělávací materiály nejen pro učitele.

Tvoření komunity

Na internetu se snadno šíří falešné zprávy a negativní emoce vyvolávající příspěvky. My snažíme právě o opak. Osvětu toho, jak příroda a svět kolem nás funguje, jak skutečně fungují technologie a ukazovat, že svět kolem není tak černobílý, jak se zdá. Proto je pro nás nesmírně důležitá komunita, která nám pomáhá šířit tyto články, videa a informace dále. Komunitu budujeme nejen na sociálních sítích Instagram, Facebook a Twitch, ale i na interním kanálu Discord, kde je zván každý nadšenec do vědy, přírody, experimentování a bádání.