Chcete aby kapři o letošních Vánocích netrpěli? Nevypouštějte je zpět do rybníka.

Všem našim fanouškům i všem ostatním přejeme krásné, příjemné a klidné prožití Vánoc.

A aby stres zbytečně neprožívali i kapři, rádi bychom opět sdíleli tento příspěvek z minulých let. Spousta lidí si kapříka koupí proto, aby jej následně vypustili zpět do přírody. Nicméně tímto hezky míněným gestem připravíte kaprovi pomalé a velice trýznivé umírání.

Existuje spousta důvodů, kvůli kterým není vhodné kapry vypouštět. Zkusíme vyjmenovat pár zásadních. Kromě toho, že hrozí popálení kapra mrazem o led, tak i při vší opatrnosti ho ve vodě nečeká nic dobrého.

Kapři jsou studenokrevní živočichové – tudíž odkázání na teplotu okolní vody, která v zimě opravdu není optimální. Proto si kapři již na podzim připravují místo na hibernaci (stav, ve kterém utlumí své životní funkce na minimum). Na tohle je však koncem prosince už pozdě.

Dalším hlavním problémem je samotné sádkování. Kapři jsou v sádkách dlouhou dobu bez jídla a přežívají pouze z tukových zásob, které prakticky všechny spotřebují. Maso potom lépe chutná, ale i kdyby se kaprovi podařilo najít místo pro hibernaci a „zazimovat se“, tak už nebude mít žádné tukové zásoby na dlouhou zimu a postupně vyhladoví. Toto lze vidět u zabitých kaprů, kdy při vyndávání vnitřností uvidíte naprosto čistá střeva bez jakéhokoli natráveného obsahu.

Pokud tedy chcete kaprům opravdu pomoct, SDÍLEJTE tento příspěvek a nenechte je trpět týdny podchlazené a hladové v mrznoucí vodě. Pokud vám tedy vadí jejich konzumace, je lepší kapra vůbec nekupovat.

Pokud znáte někoho, kdo tohle praktikuje každý rok, budeme rádi, když mu řeknete, proč tímhle kaprům opravdu nepomůže.

Děkujeme a přejeme hezké svátky! A doufáme, že s námi vydržíte i další roky. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *