WORKSHOP

Přibližně hodinový program pro různé věkové skupiny, kde si pod vedením zkušeného lektora účastníci aktivně po celou dobu zkouší různé experimenty. Výhodou je maximální zapojení účastníků do aktivit. Nicméně je třeba mít k celému workshopu k dispozici vhodné prostory – pracovní stoly a ideálně i židle pro požadovaný počet účastníků. Program mívá návaznost a není vhodný pro průchozí akce.

fluorescence - kůra kaštanu (jírovce), fluorescein a chinin

Workshopy jsou programy zaměřené na experimentování ve skupinkách se stálou skupinou lidí. Lze si tak zpestřit například oslavu narozenin nebo táborové aktivity. Určeny jsou pro skupiny do cca 20 účastníků (vhodnější spíše pro děti), které budou na 4 až 5 stanovištích společně provádět pokusy na vybrané téma pod vedením zkušeného lektora či lektorky. 

Program obvykle trvá 45 minut a může být prováděn opakovaně. Je vhodné nechat si 15 – 30 minut prostor pro opětovnou přípravu prostoru mezi dvěma programy. Na některé pokusy je vhodná místnost, kterou lze zatemnit, ale spoustu pokusů lze realizovat i za denního světla. Nicméně nedoporučuji tento program objednávat do venkovních prostor. Vítr je často nepřítelem experimentování.

Celý workshop je možné tematicky sladit s vašimi potřebami a před závazným objednáním workshopu si vždy dohodneme jeho přesnou náplň.

Workshop pro učitele

Pokud by byl zájem, je možné workshop udělat také pro učitele přírodovědných předmětů na základní škole, kteří by získali další inspiraci pro realizaci těchto pokusů přímo ve výuce. Ochotně předáme veškeré své zkušenosti s jednotlivými pokusy a jejich realizací s dětmi a učitelům poskytneme kompletní dokumentaci k pokusům.

Máte zájem o workshop?

Pošlete nám nezávaznou poptávku, ve které nám sdělíte následující informace:

– Adresu (nebo minimálně město), kde bude akce probíhat

– Datum čas, kdy by show probíhala

– Počet uvedení a jeho délka (kolik času na show budeme mít) 

– Pokud máte vlastní představu, napište nám, co byste v show chtěli. Případně nám stačí i pouze téma akce a my vám vytvoříme nabídku.

– Rozpočet – pokud víte, jaký máte rozpočet na náš program, pomůže nám to s tím, že dopředu víme, jaké pokusy Vám můžeme nabídnout a jaké už ne.

Jakmile od vás budeme mít tyto informace, vytvoříme vám nabídku, kterou případně společně doladíme dle Vašich představ

Budeme se na Vás těšit.

 

Nezávazná poptávka